Jesteś: Główna » O nas » Filmy » Telewizja dla Zdrowia

Telewizja dla Zdrowia

29 kwietnia 2016

Ziołowa pomoc w chorobach układu krążenia.

Podstawowym surowcem zielarskim używanym w terapii układu krążenia jest kwiatostan głogu. Powoduje on wzrost kurczliwości oraz poprawę ukrwienia mięśnia sercowego poprzez rozszerzenie naczyń wieńcowych. Ma to pierwszorzędne znaczenie w niewydolności krążenia na tle sercowym, zwłaszcza u ludzi starszych.
Kwiatostan głogu ma wielokierunkowe działanie na serce, gdyż poza w/w właściwościami przeciwdziała arytmii i stabilizuje ciśnienie tętnicze krwi.

W ostatnich latach, bardzo popularnym surowcem zielarskim w chorobach układu naczyniowego stał się ekstrakt z miłorzębu japońskiego. Przeciwdziała on tworzeniu się zakrzepów naczyniowych, przez co zmniejsza ryzyko zawału serca oraz poprawia ukrwienie tkanek. Wyciąg z liścia miłorzębu japońskiego hamuje tworzenie się wolnych rodników, przez co zapobiega utlenianiu lipidów we krwi. Ponadto pobudza śródbłonek naczyń do produkcji tlenku azotu, który rozszerza naczynia krwionośne.

Innym ziołem, tradycyjnie stosowanym w miażdżycy jest liść karczocha. Obniża on poziom cholesterolu i trójglicerydów we krwi. Dzieje się to na drodze hamowania syntezy cholesteroru w wątrobie na drodze jego zwiększonego wydalania z żółcią.

Używanie preparatów roślinnych przynosi szczególnie dobre efekty u osób w podeszłym wieku i osób z osłabionym mięśniem sercowym na skutek choroby wieńcowej, niewydolności krążenia, nadciśnienia tętniczego, zburzeń rytmu pracy serca – zwłaszcza migotania przedsionków.

Ze względu na zawartość ekstraktu ze skórek winogron preparat wspomaga organizm w obronie przed wolnymi rodnikami. Wspomaga pracę układu krążenia .Pomaga w zachowaniu funkcji układu żylnego kończyn dolnych. Wspomaga przepływ krwi w kończynach dolnych, co może zmniejszać uczucie zmęczenia i ciężkości nóg. Sprzyja polepszeniu ogólnego wyglądu i zdrowia skóry. Jest tradycyjnie stosowany w celu wspierania funkcji naczyń włosowatych. Wspomaga metabolizm oraz sprzyja utracie masy ciała, przez co ułatwia odchudzanie i redukcję cellulitu.

Resveratrol - esencja wina w kroplach.
Ze względu na zawartość ekstraktu ze skórek winogron preparat wspomaga organizm w obronie przed wolnymi rodnikami. Wspiera pracę naczyń włosowatych, układu krążenia, zwłaszcza przepływ krwi w kończynach dolnych, co może zmniejszać uczucie zmęczenia i ciężkości nóg. Resveratrol sprzyja polepszeniu ogólnego wyglądu i zdrowia skóry, usprawnia metabolizm oraz sprzyja utracie masy ciała. Jest doskonałym preparatem podczas odchudzania i pozbywania się cellulitu.

 

następny: Bezpłatne leki 75+

« Wróć do kategorii

  7:00 - 19:00
12278 40 00
12278 20 05

Przychodnia Euromed Wieliczka
ul. Szpunara 19
32-020 Wieliczka